Előadások - Remete László

Nemzetközi konferencia előadások:
  • Power integral bases in pure quartic number fields, 22nd Czech and Slovak International Conference on Number Theory (Liptovsky Ján , 2015. augusztus 31- szeptember 4.)
  • Power integral bases in pure quartic number fields: an application of binomial Thue equations, Computational Aspects of Diophantine Equations (Salzburg, 2016. február 15-19.)
  • Integral basis and monogenity in parametric families of number fields, Split-i Egyetem, természettudományos szeminárium (Split, 2017. június. 28.)
  • Integral basis and monogenity in parametric families of number fields, 22nd Czech and Slovak International Conference on Number Theory (Ostravice, 2017. augusztus. 28)
  • Integral basis and monogenity in parametric families of number fields, Kaiserslautern-i Egyetem, matematika szeminárium (Kaiserslautern, 2018. január 25.)
  • Thue Equations and Monogenity of Algebraic Number Fields, Effective Methods for Diophantine Problems (Leiden, 2018. június 18-22.)
  • Thue Equations and Monogenity of Algebraic Number Fields, CSM - The  5th Conference of PhD Students in Mathematics, (Szeged, 2018. június 25-27.)
  • Integral Bases of Pure Fields, International Student Conference on Applied Mathematics and Informatics, (Prága, 2019. május 18.)
  • Integral bases of pure fields, 24th Central European Number Theory Conference (Komárom, 2019. szeptember 1-6.)
  • Integral bases and monogenity in some infinite families of number fields, Monogenity and power integral bases - Online conferences (2021. május 13.)
  • Integral bases and monogenity of a family of cyclic sextic fields, Monogenity and power integral bases - Online conferences (2022. február 17.)
  • Monogenity of number fields, 4th International Workshop on Dynamics and Combination, (Online, 2023. március 06.)
  • Summary of results on monogenity of number fields, Number Theory seminar – Charles University in Prague, (Online, 2023. április 12.)

Egyéb hazai konferencia ill. tudománynépszerűsítő előadások:
  • Hatvány egész bázisok negyedfokú gyökbővítésekben, TÁMOP Nyári ösztöndíjasok Konferenciája (Debrecen, 2013. szeptember 30)
  • Binom Thue egyenletek és alkalmazásaik negyedfokú gyökbővítések monogenitásának vizsgálatában, Helyi TDK (Debrecen, 2014. november 28.)
  • Binom Thue egyenletek és alkalmazásaik negyedfokú gyökbővítések monogenitásának vizsgálatában, XXXII. OTDK (Kolozsvár, 2015. április 18)
  • Gyökbővítések egész bázisa, Debreceni Egyetem, Matematika Intézet, Algebra és Számelmélet tanszéki szeminárium, (Debrecen, 2016. május 13.)
  • Az egész bázisok struktúrája számtestek nevezetes családjaiban és alkalmazásuk a monogenitás vizsgálatában, Helyi TDK (Debrecen, 2016. november 25.)
  • Az egész bázisok struktúrája számtestek nevezetes családjaiban és alkalmazásuk a monogenitás vizsgálatában, XXXIII. OTDK (Debrecen, 2017. április 13.)
  • Newton Polygons and Integral Bases of Pure Fields, Debreceni Egyetem, Matematika Intézet, Algebra és Számelmélet tanszéki szeminárium, (Debrecen, 2019. március 8.)
  • Periodikus egész bázisok a legegyszerűbb testekben, ÚNKP konferencia (Debrecen, 2020. június 15.)
  • Monogenitási vizsgálatok végtelen parametrikus számtestekben, ÚNKP konferencia (Debrecen, 2021. június 14.)
  • Diophantoszi egyenletek megoldása lánctörtekkel, Rátz László vándorgyűlés (2021. július 3.)
  • Hogyan dobjunk fejet 51% eséllyel? Magyar Tudomány Ünnepe előadássorozat (2021. november 25.)